Nasi producenci
Indywidualna wycena

Planujesz zakup większej ilości?

Uzyskaj dodatkowy rabat!

Napisz: gresroom@gmail.com

Zadzwoń: +48 510 593 883

 

Bezpieczne zakupy

Payu

Spieki kwarcowe to zazwyczaj bardzo cienkie (3-3,5 mm) i wielkie płytki ceramiczne. U kilku producentów występują również w formatach o grubości 5,5-6, 10 oraz 12 mm. Są produkowane ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, topników skaleniowych i barwników. Na spodzie mają zazwyczaj siatkę wzmacniającą. Barwione są na najróżniejsze wzory i kolory -  imitują najczęściej kamienie - marmury, łupki, piaskowce, granity ale są też imitujące drewno, płyty stalowe czy monokolorowe.

Najpopularniejsze wymiary płyt ze spieku kwarcowego to 120x360, 100 x 300 cm, 120x260 ale można też znaleźć mniejsze: 100 x 150, 100 x 100, 100 x 50, 50 x 50 cm lub inne zbliżone. Dzięki niewielkiej grubości są lekkie, ważą ok 10 kg/m2, nie tracąc właściwości wytrzymałościowych.

Płyty ze spieków kwarcowych są bardzo twarde, mocne, odporne na plamy, uderzenia, ścieranie i zarysowanie. Można je stosować w każdym pomieszczeniu do wykonywania okładzin ścian, obudowywania kominków, parapetów, jako blaty kuchenne. Spiek kwarcowy jest także wykorzystywany do wykańczania mebli, na przykład w zabudowach kuchennych.

Dzięki bardzo dobrym parametrom - płyty są odporne na zginanie, promieniowanie UV, czynniki chemiczne, zużycie, ogień i mróz - z powodzeniem są wykorzystywane nie tylko we wnętrzach na podłogach, ścianach i meblach - ale również jako okładzina elewacji, nadając budynkom charakteru i unikalnego wyglądu, ułatwiając przy tym utrzymanie elewacji w czystości.

Coverlam Grespania Coverlam elewacja

Coverlam formats

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl