Opinie o Nas
  • Tylko I gatunek
  • Fachowe doradztwo
  • Indywidualne wyceny dla większych ilości
Polecane dla Ciebie
Wanna wolnostojąca Marmorin Zora
Wanna wolnostojąca Marmorin Zora
9 850,00 zł
szt.
Wanna wolnostojąca Besco Goya Black XS
Wanna wolnostojąca Besco Goya Black XS
4 525,00 zł
szt.
Wanna wolnostojąca Besco Goya Black
Wanna wolnostojąca Besco Goya Black
4 755,00 zł
szt.
Wanna wolnostojąca Besco Viya
Wanna wolnostojąca Besco Viya
4 080,00 zł
szt.
Wanna asymetryczna Besco Praktika 140
Wanna asymetryczna Besco Praktika 140
535,00 zł
szt.
Wanna asymetryczna Besco Praktika 150
Wanna asymetryczna Besco Praktika 150
555,00 zł
szt.
Wanna narożna Besco Ewa
Wanna narożna Besco Ewa
990,00 zł
szt.
Wanna wolnostojąca Massi Bellis
Wanna wolnostojąca Massi Bellis
4 007,00 zł
szt.
Wanna wolnostojąca Massi Elegant 150x75
Wanna wolnostojąca Massi Elegant 150x75
2 813,67 zł
szt.

 

Szybka dostawa

 

Produkt sprawdzony, najwyższej jakości

 

Gwarancja producenta

 

Fachowe doradztwo

 

Szybki serwis

Wanny - ważny element każdego domu

Wanna to nieodłączny element naszych łazienek. Spełnia funkcje nie tylko higieniczne, ale coraz częściej relaksacyjne. Dlatego wybór wanny jest ważny - wszystko, aby mogła spełniać obie te funkcje dla członków całej rodziny.

W małych łazienkach najczęściej wstawiane są wanny przyścienne lub narożne - tutaj mamy do wyboru wanny do zabudowy lub wolnostojące. Wanny pod zabudowę są często sprzedawane w zestawie ze stelażem lub kompletem nóżek, dzięki którym możemy ją wypoziomować. Ścianki takiej wanny możemy zabudować specjalnymi białymi panelami lub płytą kartongipsową, a następnie wyłożyć płytkami ceramicznymi lub mozaiką. W sklepie Gresroom znajdziesz również wanny owalne, asymetryczne, prostokątne.

Corsan wanna wolnostojąca Nauti Corsan wanna wolnostojąca Nauti
Cena: 3 800,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jak wybrać odpowiednią wannę?

Wybierając wannę warto brać pod uwagę nie tylko kształt i formę, ale również materiał, z jakiego jest wykonana. Niegdyś najpopularniejsze wanny żeliwne lub ze stali odchodzą powoli w niepamięć - tylko niektórzy producenci decydują się na wykorzystywanie tego materiału, na przykład firma Kaldewei, która ciągle robi wanny ze stali emaliowanej. Jednak najczęściej wykorzystywanymi materiałami do wyrobu wanien są aktualnie akryl lub konglomerat, rzadziej spotyka się wanny ceramiczne lub z quarylu. Każdy materiał ma inne właściwości i dzięki temu wanna ma inne cechy.

Wanny akrylowe - najpopularniejszy rodzaj wanien

Wanny akrylowe to najczęstszy wybór. Wszystko za sprawą faktu, że jest najlepszą alternatywą do wanien żeliwnych. Wanny akrylowe są lekkie, przyjemne w dotyku i w stosunku do wanien z konglomeratu czy quarylu - dużo tańsze. Akryl ma dodatkowo właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu woda nalana do wanny dłużej utrzymuje ciepło. Wanny z akrylu są idealnie gładkie - materiał jest plastyczny i łatwo poddaje się obróbce, dlatego wanny akrylowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Decydując się jednak na wannę akrylową musimy być ostrożni - wanny dosyć łatwo mogą ulec mechanicznym uszkodzeniom i zarysowaniom, a także są wrażliwe na mocne środki czyszczące, które mogą zniszczyć powłokę. Dzięki łatwej obróbce akrylu wanny z tego materiału mogą mieć różne kształty oraz kolory, co dodatkowo uatrakcyjnia ten rodzaj wanien. Coraz bardziej popularne są wanny czarne, grafitowe czy dwukolorowe - czarne na zewnątrz i białe wewnątrz. Szeroki wachlarz wanien akrylowych oferują tacy producenci jak np.  Massi, Besco, Corsan, Excellent, Villeroy&Boch, Sanplast, Roca, Polimat. 

Wanny z konglomeratu

Konglomerat to kamień połączony z żywicą poliestrową. Wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji wanien można spotkać konglomerat granitowy, kwarcowy oraz marmurowy - przy czym to właśnie ten ostatni jest najczęściej wykorzystywany. Wanny wykonane z tego konglomeratu są również określane jako wanny marmurowe lub wykonane z lanego marmuru. Wanny z konglomeratu cechują się bardzo dużą trwałością - są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego dobrze sprawdzają się w rodzinach wieloosobowych i rodzinach z dziećmi. Wanny z marmuru są bardzo gładkie, dzięki czemu nie trzyma się ich brud a czyszczenie jest łatwe. Wybierając wannę z konglomeratu musimy jednak pamiętać, że wanny te są ciężkie - ważą od 100 kg wzwyż, a doliczając wagę ok. 200 litrów wody trzeba zweryfikować wytrzymałość stropu. Aby wanna z konglomeratu służyła nam przez wiele lat i nie straciła połysku oraz koloru trzeba ją co jakiś czas konserwować specjalnymi środkami.

Poza wyborem kształtu, formy i materiału warto zwrócić uwagę w którym miejscu znajduje się odpływ. Może być umiejscowiony na krańcu, na środku ale przy ściance lub centralnie. Umiejscowienie odpływu ma istotne znaczenie dla montażu wanny - odpływ powinien znajdować się możliwie najbliżej kanalizacji.

Wśród producentów wanien z konglomeratu polecamy głównie takich jak Besco, Marmorin, Sanitti, Villeroy&Boch czy Duravit.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl